AbiFest, festival zážitků a boření bariér, se po pěti letech vrátil do pardubické arény

08.06.2024 Pardubický kraj

Po pěti letech se v pardubické enteria areně uskutečnil AbiFest, festival zážitků a boření bariér, který nabídl jedinečná setkání lidí s hendikepy a bez. Tuto unikátní událost tradičně podporuje i Pardubický kraj.

AbiFest, festival zážitků a boření bariér, se po pěti letech vrátil do pardubické arény

Zdroj: Pardubický kraj

Unikátní propojení světa zdravých a hendikepovaných

„Jsem moc rád, že se po pěti letech opět obnovila tradice AbiFestu. Moc si toho cením a jsem vděčný za to, že se znovu podařilo velmi zajímavou formou propojit svět zdravých i hendikepovaných,“ konstatoval radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

„Příprava a organizace takové akce není jednoduchá. Mám radost z toho, že se nám podařilo navázat na dlouholetou tradici a mohli jsme znovu prožít den plný silných příběhů. Všem, kteří nám jakýmkoliv způsobem pomohli, patří velký dík,“ řekla za pořádající Centrum Kosatec jeho ředitelka Pavlína Potůčková.

Abilympiáda ukázala schopnosti zdravotně postižených

Základním stavebním kamenem AbiFestu byla abilympiáda. Ta dává soutěžícím se zdravotním hendikepem možnost ukázat své schopnosti v různých pracovních dovednostech. „Tato soutěž otestuje nejen jejich dovednosti. Slouží také jako prostředek k podpoře zaměstnávání a inkluzi,“ konstatovala Pavlína Potůčková.

Inspirativní přehlídka komerčních i sociálních podniků

Inspirativní komentovaná přehlídka komerčních i sociálních podniků ve spolupráci s CzechInvestem nabídla příležitosti pro navázání nových spoluprací a získání zakázek.

Na AbiFestu nechyběli ani zástupci úřadu práce. Ti zájemcům poskytli informace o možnostech vzdělávání či pracovních pozicích pro lidi s hendikepem.

Doprovodný program lákal na hudební, pěvecká a taneční vystoupení i přehlídku hasičské techniky.

Závěr AbiFestu obstaral večerní koncert pardubické kapely eNDee v Kosatci.


Zdroj: Pardubický kraj

Akce Zajímavost
Informace (nejen) pro prarodiče

Přihlaste se k odběru novinek a buďte v obraze bez ohledu na počet svíček na vašem dortu. Pokud nám dáte svůj e-mail, slibujeme, že jej budeme používat k zasílání důležitých nebo zajímavých sdělení. Prosíme, zkontrolujte si svoji emailovou schránku, kam jsme poslali potvrzovací e-mail.

© 2024 Proprarodice.cz, s.r.o.
by Media Heroes