Kultura žije i díky poloprofesionálním sdružením

11.02.2024 Pardubický kraj

Kulturu tvoří nejen profesionálové, ale také nadšení amatéři a někdy i poloprofesionálové. I pro ně jsou určeny dotace Pardubického kraje z oblasti kultury.

Kultura žije i díky poloprofesionálním sdružením

Tvrz Bouda, zdroj: Pardubickykraj.cz

„Jejich roli mohu ukázat na třech spolcích, které v našem kraji působí, a kterých si pro jejich činnost velmi vážíme. Je to jednak Vojensko-historický klub Erika z Brna, který provozuje Památník obětem internace a Východočeský památník celnictví v Králíkách, dále Společnost přátel čs. opevnění, která spravuje Muzeum československého opevnění – Dělostřeleckou tvrz Bouda, a nakonec spolek Boii, který buduje a provozuje skanzen Země Keltů v Nasavrkách. Za všemi těmito projekty jsou tisíce hodin dobrovolnických prací, ale zároveň i odborná erudice a následně i velký zájem návštěvníků. Dohromady získaly od Pardubického kraje 950 tisíc korun na aktivity v letošním roce,“ řekl náměstek hejtmana pro kulturu a investice Roman Línek.Země Keltů, zdroj: Pardubicky kraj

Krajští radní podpořili také částkou 100 tisíc korun filmové projekce a vzdělávací akce na Památníku Zámeček v Pardubicích.

„Tradičně jsme navrhli zastupitelstvu i podporu místních knihoven na okresech Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí prostřednictvím regionálních funkcí knihoven. Celková výše činí 8,5 milionu korun. Pardubický okres podporu čerpá z příspěvku pro Krajskou knihovnu, dodal Línek. 


Muzeum celnictví, zdroj: Pardubický kraj


Zdroj: pardubickykraj.cz


Cestování
Informace (nejen) pro prarodiče

Přihlaste se k odběru novinek a buďte v obraze bez ohledu na počet svíček na vašem dortu. Pokud nám dáte svůj e-mail, slibujeme, že jej nebudeme používat k posílání vtipů na pondělí, ale k zasílání důležitých či zajímavých sdělení.

© 2024 Proprarodice.cz, s.r.o.
by Media Heroes