Senioři z celého kraje si v Luhačovicích užili slunečný den na turnaji v pétanque

07.06.2024 Zlínský kraj

Strávit společně se svými vrstevníky příjemný den, ale i zažít chvilky sportovního napětí, měli příležitost účastníci turnaje v pétanque Senior Cup. Jeho 10. ročník uspořádal v úterý 28. května před Společenským domem v Luhačovicích Zlínský kraj ve spolupráci s Lázněmi Luhačovice a radnicí lázeňského města.

Senioři z celého kraje si v Luhačovicích užili slunečný den na turnaji v pétanque

Zdroj: Zlínský kraj

„Senior Cup se za deset let, co jej kraj pořádá, stal velmi hezkou tradicí. Pokaždé se těším na rozzářené tváře seniorů, kteří na turnaj dorazí aktivně strávit svůj volný čas a na báječnou atmosféru, jež tady vládne. Dnes se akce díky teplému a slunečnému počasí obzvláště vydařila,“ okomentovala s úsměvem statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.

Senior Cup je určen pro členy seniorských klubů a sdružení ve Zlínském kraji. Turnaje se letos zúčastnilo více než 140 hráčů a hráček, rozdělených do 36 týmů. Z vítězství se radoval Spolek aktivních seniorů Luhačovice, stříbrnou pozici vybojoval Klub seniorů Valmez a třetí příčku v turnaji obsadil tým Sport pro všechny, TJ Zubří. Nejstarším účastníkem turnaje byl 89letý Cyril Horák z vítězného družstva. Nejstarší dámou v turnaji byla o dva roky mladší Jarmila Kovalová z Klubu důchodců Trávníky-Otrokovice. Zvláštní ocenění získala Světla Stodůlková za složení písně „Pétanque a my“.

Účastníci Senior Cupu měli možnost zkrátit si dlouhou chvíli mezi hrami ve fotokoutku, odkud si mohli odnést milou památku na účast v turnaji. K přátelské atmosféře přispělo také vystoupení kapely Náš pozdní sběr.

Sportovní zápolení starší generace přišli podpořit kromě statutární náměstkyně hejtmana Hany Ančincové také náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Olga Sehnalová spolu s krajským radním Zbyňkem Fojtíčkem a předsedou výboru zastupitelstva Jakubem Zachem. Společně s nimi dorazil také generální ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek, ředitel lázeňských hotelů Vladan Černý a místostarosta Luhačovic Daniel Mejzlík.


Zdroj: Zlínský kraj

Aktivity Zajímavost
Informace (nejen) pro prarodiče

Přihlaste se k odběru novinek a buďte v obraze bez ohledu na počet svíček na vašem dortu. Pokud nám dáte svůj e-mail, slibujeme, že jej budeme používat k zasílání důležitých nebo zajímavých sdělení. Prosíme, zkontrolujte si svoji emailovou schránku, kam jsme poslali potvrzovací e-mail.

© 2024 Proprarodice.cz, s.r.o.
by Media Heroes